За Ідентичність і Незалежність. Війна Росії проти України: історичні передумови, геополітичні паралелі. У двох книгах

Друге видання
Boryak
Ціна1700,00 ₴
ISBN 978-617-7755-75-2
Автор(и):
Опис

Науково-популярне видання у форматі уявного діалогу фахівців-істориків із читачами висвітлює широкий діапазон проблем з історії України від середньовічних часів до сучасності. Актуальні питання української минувшини репрезентуються у різноманітних контекстах критичного періоду новітньої історії, пов’язаного з російсько-українською війною 2014–2022 рр.

У першій книзі з найрізноманітніших контекстів, масштабів і перспектив висвітлюються події, передумови, факти, явища й обставини сучасної  російсько-української  війни.  У  тривалій  історичній  ретроспективі  розглядається  багатовікова російсько-українська конфронтація, що значною мірою визначила зміст, конфігурацію і спрямованість ранньомодерної, нової та сучасної історії України. Окреслюються давні витоки російсько-українського протиборства, котрі сягають ще середньовічних і ранньомодерних часів, передусім у розрізі російських потуг будь-що-будь привласнити історію давньої Русі та Києва. Показується, що Українська козацька держава не мала жодних перспектив для свого існування в складі монархічної Російської держави, яка згодом трансформувалася в імперію. Аналізуються метаморфози імперської доби з виключною увагою до русифікації українців і спроб імперії Романових обернути їх у малоросів, суцільно викорінити національні традиції і  українську ідентичність. Розкриваються перебіг і основні віхи національно-визвольних змагань українців, які спричинилися до створення цілої низки державних проєктів 1917–1921 рр.

У другій книзі висвітлюється становище України між двома світовими війнами у Європі. Розглядається  трагедія України, котра під час Другої світової війни стала ареною бойових дій між двома найстрашнішими тоталітарними режимами в історії людства. Аналізується перебіг і наслідки жахливих комуністичних експериментів на українських теренах –  Голодомору 1932–1933 рр., тотального державного терору, депортацій, масових репресій, культурної асиміляції і суцільного російщення.

На численних історичних сюжетах, проблемах і фактах унаочнюються причини сучасної війни, перебіг її гібридної фази, природа путінської Росії та її неоімперського проєкту, скерованого на підпорядкування пострадянського простору і його суцільну делімітацію. 

З’ясовується  соціокультурне  й  посттоталітарне  підґрунтя  рашизму,  котрий  став  визначальним чинником у повномасштабній військово-політичній агресії сучасної Росії проти незалежної України. Розглядається пострадянський світ у розрізі геополітичних змагань, регіональних конфігурацій, конфліктів ідентичностей, простору пограниччя, котрі показують причини та перебіг сучасного російсько-українського протистояння. Підкреслюється,  що сучасна війна спрямована не тільки на знищення України як держави і повне розчинення  української  ідентичності  та  підміну  її  гібридними  проєкціями  (малоросійською, новоросійською і т. п.), а й на руйнацію сучасного світового устрою.

Обсяг 800+752 стор. Обкладинка тверда

Тематика видання
Історія. Новітній час
Рік видання
2023

Відгуки

Ще немає відгуків

Приймання замовлень у електронному вигляді 24/7

Обробка замовлень з 10:00 до 18:00, крім вихідних та свят

Самовивіз замовлень з 10:00 до 18:00, крім вихідних та свят

Відправлення замовлень з 10:00 до 18:00, крім вихідних та свят