Переглядів: 147

 
 
 
    

ЦПА

Батуринський архів та інші документи з історії українського гетьманства 1690–1709 рр. (упорядник Тетяна Таїрова-Яковлєва)

Батуринський архів та інші документи з історії українського гетьманства 1690–1709 рр. (упорядник Тетяна Таїрова-Яковлєва). Ціна 600 грн.


 

 

 З історичних причин на сьогодні переважна більшість документів з історії України XVI–XIX ст. зберігається в архівах Росії, до яких українські дослідники не мають доступу. Тож на сьогодні стоїть нагальна потреба донести ці документальні скарби до наших фахівців та усіх, хто цікавиться українською минувшиною, адже їх дослідження дозволить глибше зрозуміти цей драматичний період історії Української держави та засвоїти його уроки.
До  книжки  увійшли  документи,  що  стосуються  історії  Українського  гетьманства  1690–1709  рр.,  зокрема  корпус  так  званого  Батуринського  архіву,  вивезеного О. Д. Меншиковим з гетьманської резиденції під час її знищення в 1708 р. Документи являють собою вхідну канцелярію гетьмана Івана Мазепи  —  єдиний  гетьманський  архів  кінця  XVII  —  початку  XVIII  ст.,  що  дійшов  до наших днів. Крім того представлені оригінали й копії універсалів І. Мазепи, які не відомі широкому загалу. Видання стане у пригоді українським поціновувачам та дослідникам історії, студентам та викладачам.

Обсяг 344 стор. Обкладинка тверда.